fbpx
post-title Star Event: najbardziej ekologiczna firma w Polsce http://www.starevent.pl/wp-content/uploads/2017/03/IMG_0006-1.jpg 2017-03-13 18:44:31 yes no Opublikowane przez: Kategorie: Aktualności

Star Event: najbardziej ekologiczna firma w Polsce

Star Event: najbardziej ekologiczna firma w Polsce

Kilka słów o nas, naszej pracy, planach na zbliżający się wielkimi krokami sezon oraz o wielkiej mocy Eko Eventów, opowiada dla działu Event OOH magazine współzałożyciel naszej firmy – Marcin Pape.
Zapraszamy do porannej lektury!

Z nowym rokiem przychodzą do nas nowe postanowienia, nowe trendy, nowi ludzie, natomiast pewne rzeczy się nie zmieniają. Kolejny rok na polskiej scenie eventowej zweryfikował, że jedną z tych rzeczy jest zapotrzebowanie na bycie eko i organizowanie wydarzeń w stylu eko.
Dlaczego jest tak, a nie inaczej spróbuje nas przekonać Marcin Pape, współzałożyciel wypożyczalni mebli Star Event.

Cześć Marcin! Od pewnego czasu widzimy, że kula śnieżna jaką jest aranżowanie przestrzeni eventowych w stylu ekologicznym wcale nie zwalnia, a wręcz przeciwnie. Czy możesz nam przybliżyć i wyjaśnić to zjawisko?

Marcin Pape: Na bieżąco śledzę rynek eventowy. Eventy to moja pasja. Zarówno od strony technicznej jak i organizacyjnej. Nasza wypożyczalnia już od początku swojego istnienia (05.2015 przyp. Redaktor) dostawała sporą ilość zleceń i zapytań na eko aranżacje oraz scenografie. Utwierdziło nas to w przekonaniu, że jest wielkie zapotrzebowanie na tego typu usługi. Świat zmierza w kierunku EKO. Według mnie jest to dobry kierunek, lecz wybrana droga wcale nie jest łatwa. Ludzie chcą żyć coraz bardziej świadomie, w zgodzie z naturą, co często wiąże się z wyrzeczeniami. Ten godny chwały lifestyle wkrada się we wszystkie dziedziny naszego życia. Wchodząc w świat organizacji imprez stworzył nową sferę – Eko Eventy. A na tej płaszczyźnie branży eventowej to my wyznaczamy trendy.

Obracasz się w tym temacie bardzo naturalnie, widać, że jest Ci on bliski. Czy do tych trendów zalicza się również Wasz ostatni produkt?

Jak najbardziej! Po owocnym sezonie 2016, w którym nasze eko aranżacje zdominował kolor bieli, postanowiliśmy jeszcze­ bardziej utożsamić się z samą naturą. W tym celu zaprojektowaliśmy i stworzyliśmy oddzielną serię mebli z euro palet oraz skrzynek w kolorze naturalnego drewna. Aby zaznaczyć niepowtarzalność projektu i podkreślić naszą mocną pozycję na rynku Eko Eventów, projekt został nazwany minimalistycznie – STAR EVENT. NATURALNIE.
Wasza firma jest bardzo młoda, tak jak mówisz – pojawiliście się na rynku zaledwie 1,5 roku temu. Może chciałbyś nam przybliżyć jaki jest Wasz klucz do sukcesu i czym wyróżniają się Wasze usługi?
Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim uważne skupienie się na potrzebach klienta, a także wyłapywanie ich między wierszami. Dobrze jest być dwa kroki przed klientem , aby nie dać się zaskoczyć w żadnej sytuacji. Na każde zadane pytanie trzeba mieć odpowiedź, oraz gotowy zarówno plan A, jak i alternatywny plan B. Jesteśmy profesjonalistami, najważniejsze jest dla nas to, aby klient czuł, że może nam zaufać i powierzyć wykonanie zlecenia.
Jeśli chodzi o czynnik, który nas wyróżnia – z pewnością jest to świeżość. Jesteśmy jednym z młodszych zespołów na rynku branży eventowej. Zapał, ogromna chęć do pracy i determinacja z każdym dniem napędza tę lokomotywę, której nikt nie jest w stanie zatrzymać. Każdego dnia towarzyszy nam mnóstwo pomysłów wdrożenia nowych produktów do naszej oferty, produkcja nie zwalnia tempa.

A czy jest coś, co sprawia Wam szczególną satysfakcję ?

Najbardziej cieszy mnie i moją ekipę klient, który do nas wraca, który mówi – panowie – mam taki i taki budżet, potrzebuję mebli na daną liczbę osób. Resztę powierzam w Wasze ręce ponieważ wiem, że zrobicie to tak jak sobie wyobrażam, albo jeszcze lepiej. I tak się dzieje. Ludzie nam ufają, wiedzą, że wkładamy w to 100% siebie. I to jest dla nas najważniejsze. Dzięki temu jesteśmy spełnieni zawodowo. Tworzę tę firmę razem z moimi przyjaciółmi. Spotykamy się na co dzień, bez podziału na stanowiska, cały czas myślimy co zrobić aby być jeszcze lepszym. Myślę, że każdy klient, który miał z nami do czynienia może potwierdzić, że wkładamy całe serce w naszą pracę.

Wasza nowa kolekcja rzeczywiście ma z naturą wiele wspólnego i jest pierwszym tego typu produktem w Polsce. Gratulujemy! Pisaliśmy już o Was we wspomnianym 2016 roku (TUTAJ) – wtedy stawialiście swoje pierwsze kroki na polskiej scenie eventowej. Co wydarzyło się w tamtym sezonie i czego możemy spodziewać się w nowym?

2016 rok to przede wszystkim zbieranie plonów zasianych rok wcześniej, w momencie założenia naszej wypożyczalni mebli. Dużo pracy włożyliśmy, aby wejść do branży z nowym rozwiązaniem, jakim są eko aranżacje. Udało nam się to bardzo szybko – ze względu na solidne i świeże meble. Wielu z naszych klientów wręcz nie spodziewało się, że efekt końcowy naszej pracy może robić aż tak wielki efekt WOW! Dla nas liczy się najmniejszy detal. Nigdy nie kończymy montażu jeżeli wydaje się nam, że jesteśmy w stanie zrobić coś jeszcze lepiej. Sezon 2016 był dla nas zdecydowanie udany. Nasze meble jeździły zarówno na mniejsze wydarzenia jak pikniki, festyny, prywatne przyjęcia, jak również na te duże i bardzo ważne jak; wesela czy aranżacje plenerowe pod namiotami na kilkaset osób. Czego można się spodziewać po nas w 2017? Przede wszystkim jeszcze więcej ciężkiej pracy, więcej mebli w naszej stajni, a przede wszystkim jeszcze więcej zadowolonych klientów, których przybywa każdego dnia!
Mamy świadomość, że jesteśmy rozpoznawalną wypożyczalnią mebli i możemy równać się z najlepszymi, mimo naszego niedużego stażu. Wierzymy, że branżę eventową tworzą przede wszystkim ludzie. Ludzie pozytywnie zakręceni – jak my – którzy wnoszą do branży pełno entuzjazmu i pozytywnej energii. Jednak nie ma czasu na chwilę odpoczynku. Każdego dnia pniemy się w górę, chcemy być jeszcze bardziej rozpoznawalni, chcemy aby klient, który dostanie zlecenie na produkcję eko eventu, automatycznie pomyślał – Star Event. Naturalnie! To jest nasz główny cel!

Marcin, dziękujemy Ci za bardzo wyczerpujące i inspirujące odpowiedzi, które na pewno rzucają nowe światło na to jak postrzegamy ekologię w branży eventowej. Czy chciałbyś coś dodać na podsumowanie naszej rozmowy?

Jestem do usług! O organizacji eventów moglibyśmy rozmawiać całą noc. Słowami zakończenia chciałbym obiecać czytelnikom dużo emocji, niespodzianek i solidnych projektów, które będzie można zobaczyć w wielu miejscach na własne oczy oraz na naszej stronie www.StarEvent.pl, a także na portalach społecznościowych, które skrupulatnie i na bieżąco są aktualizowane. Dziękuję i do usłyszenia!
Rozmawiał – Andrzej Kuczera

Odnośnik do artykułu

0

Your Cart